FAQ

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

REZERWACJA MIEJSCA NA WYJAZD
Jak zarezerwować miejsce na wyjazd?

Miejsce na wyjazd, możesz zarezerwować poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się w planie każdego wyjazdu, na samym dole strony. Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Tobą i przekażemy Ci kolejne, szczegółowe instrukcje.

Z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować miejsce na wyjazd?

Możliwość zapisana się na wyjazd trwa do momentu dostępności wolnych miejsc. Czasami miejsca kończą się już na 6 miesięcy przed terminem wyjazdu, a na inne wyjazdy miejsca mogą być dostępne jeszcze na miesiąc przed wyjazdem.

W jaki sposób i kiedy dokonuje płatności?

 

Płatność dokonywana jest w 3 ratach + wpłacana jest zaliczka na zakup biletu lotniczego na lot międzykontynentalny.

I rata (PLN - przelew) płatna jest przy podpisaniu umowy (razem z umową otrzymasz dane do wpłaty)

Zaliczka na bilet (PLN - przelew) płatna jest po skompletowaniu grupy – zazwyczaj dzieje się to od 5 miesięcy do 1 miesiąca przed terminem wyjazdu (otrzymasz maila z prośbą o wpłatę)

II Rata (PLN - przelew) płatna jest do 7 dni od daty otrzymania biletu lotniczego na lot międzykontynentalny (otrzymasz maila z prośbą o wpłatę)

III Rata (USD -gotówka) płatna jest w dniu wlotu

*Jeżeli masz jakieś indywidualne preferencje odnośnie płatności poinformuj nas o nich.

*Kwoty poszczególnych rat różnią się w zależności od wybranego kierunku. Szczegóły znajdują się w każdym planie wyjazdu.

Czy muszę mieć parę?

Nie. Statystycznie na naszych wyjazdach w grupie znajdują się 2 -3 pary, reszta uczestników to osoby podróżujące solo. Jeżeli jedziesz solo, nie zapłacisz więcej za wyjazd. Pokój będziesz dzielił z osobą tej samej płci.

 

*Szczegóły odnoście noclegów, znajdziesz w planie wyjazdu w zakładce noclegi.

Czy na wyjazd mogę pojechać z dziećmi?

Nie. Z uwagi na charakter naszego wyjazdu i w trosce o odpowiedni klimat nie zabieramy osób poniżej 21 roku życia,

Czy jest możliwość dopłacenia do pokoju jednoosobowego?

Nie. Jesteśmy przekonani, że pozytywnie wpływa to na proces integracji uczestników. Program wyprawy i jego dopracowanie, a także właściwy opiekun grupy to 50% sukcesu udanej przygody. Pozostałe 50% to ludzie, którzy uczestniczą w tej wyprawie. Staramy się zrobić jak najwięcej, aby przyciągnąć odpowiednie osoby i dobrze ja zintegrować. Jesteśmy przekonani, że jednym z kluczowych elementów jest nietworzenie na stracie różnic pomiędzy uczestnikami, dlatego nie chcemy, żeby ktoś był sam w pokoju, tylko dlatego, że więcej za to zapłacił.

*Jeżeli borykasz się z jakimś problemem z powodu, którego nie możesz dzielić pokoju ze współtowarzyszem, poinformuj nas o tym, a my podejdziemy do sprawy indywidualnie. 

PRZED WYJAZDEM
W jakim wieku są uczestniczy wyjazdów?

Na nasze wyjazdy nie zabieramy osób poniżej 21 roku życia, a statystyczną, rocznikową dominantą są osoby w przedziale od 30 do 50 roku życia. Na naszych wyjazdach gościmy również osoby po 50 i 60 roku życia. Metryka w tym zakresie nie ma dla nas znaczenia, ważne jest odpowiednie poczucie ducha, posiadanie pozytywnej energii i chęć próbowania nowych rzeczy oraz przeżycia przygody.

*Intensywność naszych wyjazdów zależna jest od kierunku, który Cię interesuje. Jeżeli zastanawiasz się, czy sprawność fizyczna pozwoli Ci na aktywny udział w wyjeździe, skontaktuj się z nami i wspólnie zastanowi się nad tą kwestią.

Czy na wyjazd zamiast plecaka mogę wziąć walizkę?

Nie.  Dbając o backpackerski  klimat, bezkompromisowo latamy z plecakami. Poza tym na naszych wyjazdach sprawdza on się zdecydowanie lepiej niż walizka. W większości naszych wyjazdów noszenie plecaka polega jedynie na przerzucaniu go z resortu do środka transportu.

Jak mam się przygotować do wyjazdu?

Wraz z biletem lotniczym otrzymasz od nas poradnik, w którym zajdziesz wszystkie informację pozwalające przygotować Ci się do wyjazdu. Szczegółowo przekażemy Ci jak się spakować oraz co ze sobą zabrać. Jeżeli taki poradnik chciałabyś otrzymać wcześniej, daj nam znać

Czy podczas wjazdu jestem ubezpieczony?

Tak. Każdy uczestnik naszego wyjazdu ma wykupione wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 60.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN) wraz z rozszerzeniem o sporty ekstremalne oraz choroby przewlekłe oraz opłaconą składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej - koszt wynosi 3% wartości wyjazdu.

Szczegóły zostaną Ci przekazane razem z umową.

Czy muszę skorzystać ze szczepień?

Nie. W miejsca, do których latamy nie ma wymaganych szczepień, są jedynie zalecane. Listę zalecanych szczepień oraz instrukcję postępowania w przypadku gdybyś chciał z nich skorzystać, przekażemy Ci wraz z umową.

Czy potrzebuje wizę?

To zależne jest od kierunku wyprawy, w której chcesz wziąć udział. Szczegółowe informację odnośnie wiz przekażemy Ci wraz z umową oraz znajdziesz je w planie wyjazdu.

REZERWACJA BILETU NA LOT MIĘDZYKNTYNETALY
Kiedy kupowany jest bilet lotniczy na lot międzykontynentalny?

Bilet lotniczy na lot międzykontynentalny kupujemy po skompletowaniu grupy. Zazwyczaj dzieje się to od 5 miesięcy do 1 miesiąca przed terminem wylotu.

Czy Amazing Asia rezerwuje bilet lotniczy na lot międzykontynentalny?

Tak. Oferujemy fakultatywną, darmową usługę rezerwacji biletu na lot międzykontynentalny. Poszukujemy lotów z jedną, stosunkowo krótką przesiadką w dobrej cenie. Na tę usługę możesz się zdecydować już przy podpisaniu umowy. Przed zakupem biletu poprosimy Cię o wpłatę zaliczki na bilet. Ewentualną różnicę w cenie biletu zwrócimy bądź, gdy będzie to konieczne poprosimy Cię o dopłatę. Jeżeli będzie konieczność dopłacenia kwoty powyżej 300 zł, skonstatujemy się ponownie i poprosimy o akceptację.

 *Kwota zaliczki oraz średnia cena biletu zależna jest od kierunku i terminu wyjazdu. Szczegółowe informacje znajdują się w planie danego wyjazdu.

Czy bilet na lot międzykontynentalny mogę zakupić samodzielnie?

Tak. Każdy uczestnik ma możliwość indywidualnego zakupienia biletu lotniczego oraz możliwości wylotu z dowolnego portu lotniczego. Zaznaczamy, żeby bilet lotniczy zakupić po otrzymaniu od nas potwierdzenie o realizacji wyjazdu. Taka wiadomość zostanie przekazana od 5 miesięcy do 1 miesiąca przed terminem wyjazdu i zależna jest od zebrania grupy. Prosimy również, żeby bilet został zakupiony po wcześniejszej konsultacji z nami.

Czy mogę poprosić o rezerwację biletu lotniczego na lot międzykontynentalny z indywidualnymi preferencjami ( czas, miejsce wylotu)?

Tak. Jeżeli chcesz, pomożemy Ci również w zakupie biletu zgodnego z Twoimi indywidualnymi preferencjami lub taki bilet po konsultacji z nami możesz zakupić samodzielnie

INFORMACJE NA TEMAT LOTÓW MIĘDZYKONTYNETALNYCH
Z jakiego miejsca wylatuje grupa?

Grupa wylatuje z Warszawy z Lotniska Chopina. 

Czy mogę lecieć z innego portu lotniczego niż grupa?

Tak. Jeżeli chcesz, pomożemy Ci również w zakupie biletu zgodnego z Twoimi indywidualnymi preferencjami lub taki bilet po konsultacji z nami możesz zakupić samodzielnie. 

Jakimi liniami lotniczymi latamy najczęściej?

Korzystamy tylko z dobrych i renomowanych linii lotniczych np. Qatar Airways, Finnair, KLM.

Jak najczęściej wygląda nasz lot międzykontynentalny?

Podczas organizacji naszych wyjazdów dbamy o to, aby z podróży wynieść jak najwięcej, więc nie markujemy czasu na lotniskach. Poszukujemy lotów w dobrej cenie, z jedną stosunkowo krótką przesiadką.

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami